

| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 3 mm |
| Width | 1.7 mm |
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Number of Pins | 3 |
| Height | 1 mm |
| Packaging | Reel |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Polarity | PNP |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Frequency | 285 MHz |
| Number of Elements | 1 |
| Max Power Dissipation | 1.96 W |
| Power Dissipation | 1.96 W |
| Max Collector Current | 4.5 A |
| Collector Emitter Breakdown Voltage | 20 V |
| Transition Frequency | 285 MHz |
| Continuous Collector Current | -4.5 A |
| Element Configuration | Single |
| Max Frequency | 285 MHz |
| Collector Emitter Voltage (VCEO) | 20 V |
| Max Breakdown Voltage | 20 V |
| Gain Bandwidth Product | 285 MHz |
| Collector Base Voltage (VCBO) | 25 V |
| Collector Emitter Saturation Voltage | -65 mV |
| Emitter Base Voltage (VEBO) | -7 V |
| Schedule B | 8541290080 |
| Max Cutoff Collector Current | 50 nA |
| Transistor Type | PNP |
Stock: 4804
Distributors
pcbx
Unit Price$0.43174
Ext.Price$0.43174
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.43174 | $0.43174 |
| 10 | $0.26760 | $2.67600 |
| 50 | $0.21550 | $10.77500 |
| 100 | $0.17355 | $17.35500 |
| 500 | $0.13764 | $68.82000 |
| 1000 | $0.12567 | $125.67000 |
| 3000 | $0.12140 | $364.20000 |
| 5000 | $0.11713 | $585.65000 |
